استفاده از مربا هویج اصالت در آزمون بینایی سنجی

در ترکیب بی نظیر مربا هویج اصالت از شیرین کننده کمتری استفاده می شود و ادویه هایی مانند سیر، زنجبیل، فلفل قرمز، دانه خردل، گشنیز یا زیره را با سرکه به عنوان نگهدارنده اضافه می کند.

طعم تند تری دارد و به خوبی با غذاهای هندی جفت می شود. مرباهای بریتانیایی تمایل بیشتری به استفاده از ادویه‌های شیرین مانند دارچین و جوز هندی، با افزودنی‌هایی مانند کشمش دارند، در حالی که مرباهای هندی بیشتر در جهت طعم‌دار هستند.

یک غذای شیرین پخش شده از هویج که آسیاب شده، خرد شده یا خرد شده است تا با شکر، آب لیمو، دارچین و میخک ترکیب شود.

مربای هویج را می‌توان با قرار دادن مقدار کمی روی پنیر خامه‌ای روی کراکر به عنوان پیش‌غذا سرو کرد یا می‌توان از آن به عنوان ماده‌ای در سس‌هایی که برای طعم دادن به سالاد و گوشت استفاده می‌شود، استفاده کرد.

مربا

این اسپری با طعمی شبیه به چاتنی می تواند طعم انواع غذاها را افزایش دهد.

دستور مربای هویج یک مربای سنتی آمریکای جنوبی با رنگ ها و طعم های مختلف است. با هر چیزی که دلتان بخواهد، هویج، کشمش، آبلیمو و هر چیز دیگری که در دست دارید درست می شود.

می توانید از آناناس خرد شده یا زغال اخته خشک شده برای پتاسیم و ویتامین C اضافی در مربا استفاده کنید.

مربای هویج را می‌توان با مخلوط کردن مخلوط هویج (یا مخلوط شکر قهوه‌ای) با مخلوطی از موادی که می‌خواهید برای ایجاد یک ترکیب طعم غیرعادی درست کرد. این یک راه عالی برای استفاده از باقی مانده است.

انواع مختلفی از دستور العمل های مربای هویج در فرهنگ های دیگر وجود دارد. ممکن است بخواهید دستور پخت کمی تغییر یافته مانند این را در طعم ها یا رنگ های مختلف امتحان کنید.

این دستور غذا به اندازه ای که نیاز دارید درست می کند. بهترین روش نگهداری این مربا در ظروف کوچک در یخچال است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.