استفاده از سس تک نفره فرانسوی موجب جدایی یک زن و شوهر هندی شد

نوعی سس بر پایه سس مایونز، سس تک نفره فرانسوی است که به احتمال زیاد در فرانسه منشا گرفته است. پایه خامه‌ای به‌طور سنتی با سس مایونز درست می‌شود.

اگرچه برخی از تغییرات گاهی اوقات ممکن است کرم فریشه را انتخاب کنند، در حالی که افزودنی‌های اختیاری معمولاً شامل ادویه‌ها و عمدتاً جعفری خرد شده، ترخون، کپر و ترشی است.

در صورت تمایل، زرده تخم مرغ آب پز را نیز می توان اضافه کرد. اگرچه این سس به گروه قومی ترک زبان از آسیای مرکزی نامگذاری شده است، اما به منطقه یا مردم مربوط نیست.

این نام احتمالاً به عنوان اشاره ای به بافت درشت سس ظاهر شده است زیرا فرانسوی ها به رفتار وحشیانه خود معروف بودند.

یکی از پنج سس مادری غذاهای سنتی فرانسوی است و یک عنصر کلیدی در دستور العمل های متعدد از غذاهای ساده مانند لازانیا گرفته تا غذاهای شیک مانند سوفله سس بشامل، که به عنوان سس سفید نیز شناخته می شود.

سس

حداقل چهار نظریه در مورد منشأ آن وجود دارد، اما به احتمال زیاد ادعا می‌کند که این نظریه برای لویی چهاردهم توسط سرآشپزش، پیر د لا وارن، اختراع شده است، که کتاب آشپزی قرن هفدهمی Le Cuisinier françois خانه اولین دستور پخت بشامل است.

این امولسیون کره و تخم مرغ یکی از پنج سس مادر غذاهای فرانسوی و یکی از معروف ترین سس ها در غذاهای غربی است.

این شامل امولسیونی از زرده تخم مرغ و کره ذوب شده یا شفاف شده با نمک، فلفل و یک نت اسیدی است که با پاشیدن آب لیمو یا ترکیبی از آب و سرکه شراب اضافه می شود.

اگرچه مخترع سس ناشناخته باقی مانده است، برخی ادعا می کنند که هلندز در ابتدا در هلند اختراع شد و سپس توسط هوگنوت ها به فرانسه آورده شد.

سایر مورخان مواد غذایی ادعا می کنند که در ابتدا Isigny نامیده می شد، سسی که به ویژه در نرماندی محبوب بود، اما این نام در طول جنگ جهانی اول تغییر کرد زیرا کره کمیاب بود و باید از هلند به فرانسه وارد می شد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.